CENTRUM WALZEL - mezimestí / est. 1852

+420 702 208 528

Koncert Mark Steiner

19. 02. 2016 · Salón Walzel

KONCERT ZAČNE V 19 HODIN. POČET VSTUPENEK OMEZEN! REZERVOVAT NEBO KOUPIT LÍSTKY SI MŮŽETE JIŽ NYNÍ NA TEL: 603 158 927, NEBO NA EMAILU: sgpitas@gmail.com, NEBO V RESTAURACI ŠVEJK.

MARK STEINER & HIS PROBLEMS
je proměnlivý hudební projekt frontmana Marka Steinera v jehož složení můžeme zahlédnout i takové hudební veličiny jako jsou Mick Harvey, Rosie Westbroke, Dimi Dero nebo Tex Napalm. Tentokrát ho na turné doprovodí Henry Hugo a Pavel Cingl, kteří se velkou měrou podíleli na vzniku jeho zatím posledního alba Saudade.

MARK STEINER (USA)
Mark Steiner je nepřehlédnutelnou postavou nezávislé hudební scény. Žije v Norsku a to už tak dlouho, že se mnozí Norové domnívají že i on je Nor. Ale není tomu tak. Tenhle původně newyorčan je světoběžník, kterého můžete spatřit v zapadlém koutě hospody (dávno po zavíračce) ať už v New Yorku, v Oslu, Paříži, Berlíně, Lisabonu nebo v Melbourne. Je to hudební tulák, který čerpá inspiraci ze stejných zdrojů jako Stuart Staples, Nick Cave, Leonard Cohen nebo Rowland S. Howard. 
Jeho debutové sólo album FALLEN BIRDS bylo velmi kladně přijato hudebními kritiky po celém světě. Následovlo turné po Austrálii, Evropě a USA.
Další album s názvem BROKEN je temná dekadentní odysea. Na tomto albu se podílejí „lounge-noir“ hudebníci z celého světa. Nahrávání probíhalo v Melbourne, New Yorku, Dortmundu a v Oslu a album je k dispozici také na 12" vinylu. 
Zatím poslední albový počin s názvem SAUDADE vznikl podobně kosmopolitním způsobem jako Broken. Na masteringu se podílel legendární newyorský producent Martin Bisi.
http://www.myspace.com/staggerhome

HENRY HUGO (ARG)
Henry Hugo je kytarista, zpěvák, producent a autor, původem z Argentiny. Pravidelně cestuje a vystupuje po celém světě, až ho osud v roce 2005 zavál do Švýcarska, kde se oženil a usadil. Má na kontě šest sólových alb, na kterých spolupracoval se spřízněnými hudebníky napříč žánry i geografickými hranicemi a mnoho studiových projektů. Píše také filmovou a divadelní hudbu. Jednou z nejvýraznějších spoluprací je duet s italskou písničkářkou Eco Nuel. Jeho inspirací je australsko-berlínská scéna a umělci řadící se k tzv. „lounge noire“ . 
http://www.myspace.com/henryhugoofficialsite

PAVEL CINGL (CZ)
Pavel Cingl je český houslista. Jako teenager založil punkovou kapelu Ineptus, kde hrál na kytaru a zpíval. Poté co komunistická administrativa tuto kapelu zakázala založil s Ivanem Hlasem skupinu Nahlas. Kromě účinkování v několika dalších českých kapelách začátkem devadesátých let založil s američanem Bradleym Strattonem kapelu Snake Eaters. Po Strattonově odchodu do New Yorku se přidal k nově zformované kapele Angličana Phila Shoenfelta s názvem Southern Cross. V současnosti je k vidění nejčastěji s Markem Steinerem a nebo s newyorčankou Lorraine Leckie, které produkoval její poslední, kritikou velmi dobře hodnocené album The Raven Smiled. Působí také v pražských kapelách Sladý konec a Jull Dajen. Vystupoval živě po celé Evropě, v Kanadě, v USA a doposud se podílel na natáčení více než třiceti alb v Čechách i v zahraničí. 
www.pavelcingl.com


Potřebujete poradit nebo chcete více informací?

+420 724 351 801

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním.

SOUHLASÍM