CENTRUM WALZEL - mezimestí / est. 1852

Cart

+420 702 208 528

Cart

Broumovské stěny

Tipy na výlety · Broumov

Broumovské stěny

Broumovské stěny jsou tvořeny samostatnými skalními městy, skalními věžemi, hlubokými roklemi a výjimečnými skalními hřiby, které se nacházejí nejvíce v okolí nejvyššího vrcholu Broumovských stěn Božanovského špičáku.

Na skalnatém temeni 12 km dlouhém hřebenu mezi městy Police nad Metují a Broumovských stěn se nachází mnoho míst, ze kterých se otevírá nádherný výhled do okolí. Broumovské stěny jsou velmi vyhledávaným turistickým cílem. Turisticky nejvděčnější je hlavní hřeben mezi Honským sedlem a Korunou. Název Stěny je doložen již v roce 1213 v břevnovských klášterních listinách, kdy byla krajina intenzivně obydlována. Právě v roce 1758 odrazili na nich panduři generála Laudona útok pruské armády korunního prince Mauricia. Za okupace vedla okrajem lesa směrem na Policko protektorátní hranice. Turistická chata Hvězda byla pro veřejnost uzavřena a byla v ní zřízena pohraniční stráž. Ve skalách se také ukrývali partyzáni. Dnes je v oblasti již opět klid. Celá lokalita slouží k příjemné rekreaci v lůně chráněné krajinné oblasti s množstvím turistických tras nejrůznější náročnosti. Užijte si klid a krásu Broumovských stěn i Vy. Vyrazte třeba na chatu Hvězda, Božanovský Špičák nebo na jednu z mnoha vyhlídek.
(Zdroj foto a text:www.region-adrspach.cz)

Při návštěvě Broumovských stěn si určitě udělejte čas i na návštěvu naší fabriky na zážitky. Gastronomický zážitek vám připravíme v restauraci Švejk a spoustu dalších zážitků na vás čeká v nejmodernější střelnici, na lezecké stěně a nebo v laserové střelnici. Spoustu zábavy si užijete na bowlingu a nové síly načerpáte v solné jeskyni. Pokud máte energie na rozdávání, můžete ji odevzdat v našem fitness centru Prohlédněte si nabídku zážitků

Potřebujete poradit nebo chcete více informací?

+420 724 351 801
sat

Broumovske Steny, 550 01 Křinice

Podobné tipy na výlety