CENTRUM WALZEL - mezimestí / est. 1852

+420 702 208 528

Javoří hory

Tipy na výlety · Broumov

Jestřebí hory - tam, kde dávají lišky dobrou noc

Odlehlý pohraniční zalesněný hřeben hor je opravdovým balzámem pro duši. Pokud hledáte klid v lůně lesů a hor, tak jste na tom pravém místě. Do Jestřebích hor stále ještě nenašlo cestu mnoho turistů. A přitom se jedná o unikátní oblast panenské přírody. Celé území Javořích nebo-li také Vraních hor je protkáno sítí turistických stezek. Je možné, že při Vašem putování nepotkáte ani živáčka. Tady dávají lišky dobrou noc. K výletům se nabízí místa jako Ruprechtický Špičák, Javorový nebo Čertův vrch.

Skalní turisté to mohou vzít z gruntu a rovnou si dopřát hřebenový přechod přes Javoří hory. Můžete začít v Meziměstí a putovat přes vršky Javořích hor až do obce Janovičky nebo do Broumova. Před cestou z Meziměstí se nezapomeňte na cestu posilnit v restauraci Švejk. Přechod hřebene rozdělte na dvě části s ubytováním a přestávkou v obci Janovičky. Jehličnaté lesy jsou vhodné i pro přespání pod širákem.

Turistickou základnou pro východisko do Javořích hor se Vám může stát město Broumov nebo obce Meziměstí a Janovičky. Nezapomeňte navštívit také roztomilé vesničky Javořích hor, které se krčí po nimi s pěknou lidovou architekturou a statky broumovského typu. Doporučujeme ku příkladu Vižňov, Ruprechtice, Heřmánkovice nebo Šonov.

Javoří hory uzavírají Broumovský výběžek

Javoří hory začínají nad sedlem u Mieroszówa a končí u obce Radków v Polsku. Na české straně se táhnou od Meziměstí a Vižňova, přes Ruprechtice a Heřmánkovice, kopírují město Broumov, pokračují přes Šonov a Otovice a končí u obce Božanov. V podstatě uzavírají Broumovský výběžek a jeho kotlinu. K nejkrásnějším místům patří úsek od Meziměstí k Janovičkám s dominantou Ruprechtického Špičáku, který je nejvyšším vrcholem Javořích hor a pne se ve výšce 880 metrů. Hřeben Javořích hor nápadně vyniká ostrými kopečky a vrcholy sklánějícími se v úhlu 10 až 15 stupňů.

Jižní svahy jsou brázděny četnými údolími s potoky. Nejhlubším údolím je Uhlířské. Z okrajů jmenovaných vsí Javořích hor se Vám naskytnou překrásné rozhledy do kraje. Javoří hory jsou krajem rozhledů i temných lesů pro romantické tuláky a milovníky přírody. Střídají se lesy, louky, stezky, travnaté pěšiny přímo podél hraničních patníků.
Při návštěvě Javořích hor si určitě udělejte čas i na návštěvu naší fabriky na zážitky. Gastronomický zážitek vám připravíme v restauraci Švejk a spoustu dalších zážitků na vás čeká v nejmodernější střelnici, na lezecké stěně a nebo v laserové střelnici. Spoustu zábavy si užijete na bowlingu a nové síly načerpáte v solné jeskyni. Pokud máte energie na rozdávání, můžete ji odevzdat v našem fitness centru Prohlédněte si nabídku zážitků

Potřebujete poradit nebo chcete více informací?

+420 702 208 528

info@walzel.cz

sat

Broumovsko

Podobné tipy na výlety


Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním.

SOUHLASÍM