CENTRUM WALZEL - mezimestí / est. 1852

Cart

+420 702 208 528

Cart

Adršpach - Adršpašské skály

Tipy na výlety · Teplice nad Metují

Skalní město Adršpach

Turistický okruh skalním městem je dlouhý asi 3,5 km, jeho projití není příliš fyzicky náročné a proto je vhodný i pro rodiny s malými dětmi. K absolvování okruhu byste si měli vyhradit asi 3 hodiny. Při procházení skalním městem narazíte takřka na každém kroku na skálu, která byla díky svému tvaru nějak pojmenována. Mezi nejznámější skály Adršpašského skalního města patří bezesporu Homole cukru, která stojí na své špičce, takže se člověku zdá, že musí každou chvíli spadnout a proto ji především děti pro jistotu podpírají klacíky. Dalšími známými útvary jsou např. Džbán, jehož ucho Vám možná bude svým tvarem připomínat delfína nebo milenci, nejvyšší a nejznámější souskalí v celém skalním městě. I přesto, že na každou pojmenovanou skálu ukazuje šipka s jejím jménem, je někdy opravdu těžké najít mezi balvany různých tvarů např. skalní útvar s názvem Dvojčátka v peřince, Rukavice, Orlí hnízdo či Krakonošova lenoška. Avšak většinou stačí trochu zapojit fantazii a skálu najdete.

Velký vodopád a jezírko v Adršpachu

Další atrakcí skalního města je Velký vodopád, který padá do skalních soutěsek z výšky šestnácti metrů. Když znáte kouzelnou formuli, možná se vám poštěstí a na vlastní oči uvidíte malý zázrak. Při návštěvě oblasti Adršpašské skaly byste si rozhodně neměli nechat ujít projížďku na lodičce po romantickém jezírku mezi skalami. Výstup k jezírku po dřevěných schodech je sice trochu fyzicky náročný, ale vynaložených sil určitě nebudete litovat. Po jezírku vás povozí velmi vtipný převozník, který vám během jízdy stihne sdělit jména všech skal v okolí jezírka a vyjmenovat všechny vodníky a jiné příšery, které jezírko obývají. Dozvíte se také, kolik lodiček s turisty se na jezírku již převrátilo, kolik lidí se utopilo a dokonce Vám vypočítá, jaké jsou vaše šance na přežití plavby.
(Zdroj foto a text:www.region-adrspach.cz)

Při návštěvě Adršpašských skal si určitě udělejte čas i na návštěvu naší fabriky na zážitky. Gastronomický zážitek vám připravíme v restauraci Švejk a spoustu dalších zážitků na vás čeká v nejmodernější střelnici, na lezecké stěně a nebo v laserové střelnici. Spoustu zábavy si užijete na bowlingu a nové síly načerpáte v solné jeskyni. Pokud máte energie na rozdávání, můžete ji odevzdat v našem fitness centru Prohlédněte si nabídku zážitků

Potřebujete poradit nebo chcete více informací?

+420 724 351 801
sat

Adršpašsko-teplické skály

Podobné tipy na výlety