CENTRUM WALZEL - mezimestí / est. 1852

+420 702 208 528

Teplické skály

Tipy na výlety · Teplice nad Metují

Nejrozsáhlejší skalní labyrint

Masivní, do nebe sahájící skalní stěny, tajuplné území s nejrozsáhlejším skalním labyrintem ve Střední Evropě s obtížnějšími výstupy, adrenalinové vyžití, to vše nabízejí Teplické skály.
Nejznámější turistický okruh procházející oblastí Teplických skal je dlouhý 6 km a je v porovnání s okruhem v Adršpašských skalách více fyzicky náročný. Vstoupit do skal můžete na okraji města Teplice nad Metují. Další možností vstupu do Teplických skal je přejít ze skal Adršpašských přes Vlčí rokli. Cesta Vlčí roklí mezi oběma skalními městy je dlouhá 4 km a pokud byste se rozhodli pro její projití, musíte počítat s výškovým převýšením.

Pro Teplické skály jsou charakteristické souvislé skalní stěny, jejichž výška v některých místech přesahuje 70 m, štíhlé skalní věže, převisy, tajemné jeskyně, úzká údolí sevřená mezi skalami a divoká příroda. Při procházení turistického okruhu narazíte na skály s opravdu zvláštními jmény jako je např. Housenka, Řeznická sekera, Lahvička inkoustu, Krakonošova harfa nebo Ruka se zmrzlinou.

Pískovcové jeskyně, propasti a strmé soutěsky

Nejvyšší a nejznámější útvary Teplických skal jsou Skalní koruna a Chrámové a Martinské stěny. V Chrámových stěnách se nachází nejrozsáhlejší jeskyní labyrint ve Střední Evropě. Pískovcové jeskyně, propasti a strmé soutěsky zde tvoří dvacet sedm kilometrů dlouhý systém, který nese příznačné jméno Poseidon. Zajímavostí tohoto skalního města je také oblast nazvaná Sibiř, ve které narazíte na sníh i v letních měsících a to hlavně proto, že soutěsky jsou zde mimořádně hluboké a klikaté takže se do nich vůbec nedostane slunce. Stejně jako Adršpašské skalní město má i to Teplické svůj hrad nesoucí jméno Střmen a v minulosti sloužil jako strážní tvrz. Pokud se nenecháte odradit množstvím schodů, které na zříceninu vedou, nebudete nahoře určitě litovat a to hlavně pro svůj krásný výhled na okolní skalní stěny. (Zdroj foto a text:www.region-adrspach.cz)

Více informací :  : Kulturní informační středisko města Teplice nad Metují. Horní 13 549 57 Tel.: +420 491 581 197 Mob. +420 730 875 907 www.teplickeskaly.eu
info@teplickeskaly.eu

Při návštěvě Teplických skal si určitě udělejte čas i na návštěvu naší fabriky na zážitky. Gastronomický zážitek vám připravíme v restauraci Švejk a spoustu dalších zážitků na vás čeká v nejmodernější střelnici, na lezecké stěně a nebo v laserové střelnici. Spoustu zábavy si užijete na bowlingu a nové síly načerpáte v solné jeskyni. Pokud máte energie na rozdávání, můžete ji odevzdat v našem fitness centru Prohlédněte si nabídku zážitků

Potřebujete poradit nebo chcete více informací?

+420 724 351 801
sat

Adršpašsko-teplické skály

Podobné tipy na výlety


Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním.

SOUHLASÍM